Dragi prieteni, Duminică, Parcul Prieteniei din Bilca împlinește 1 an și pentru că a apărut dintr-o inițiativă civică și în mare parte, printr-un efort direct al cetățenilor care au făcut voluntariat în comuna noastră, vrem să sărbătorim acest lucru – un spațiu al cetățenilor, al implicării pentru comuna noastră. ? Vom face o retrospectivă a eforturilor civice din ultimii ani și vom povesti ce inițiative ne-au adus împreună în acest grup civic;? Ulterior, pentru prima dată în cei 30 de ani de la căderea comunismului, în comuna noastră va avea loc o dezbatere cu toți candidații la funcția de primar al comunei Bilca, o dezbatere moderată obiectiv și cu posibilitatea cetățenilor de a le adresa întrebări. Considerăm că este important ca oamenii acestei comune să aibă posibilitatea să-i cunoască și mai bine pe cei care aspiră să conducă frâiele comunei pentru următorii patru ani și să poată să le adreseze direct întrebări. ? Nu în ultimul rând, vom avea 4 artiști locali care ne vor încânta cu acorduri de chitară, la un concert de folk în aer liber, iar spre final, vom avea o proiecție de film documentar. Dată fiind situația pandemică actuală, în tot perimetrul desfășurării evenimentului este ? obligatorie purtarea măștii de protecție (vă recomandăm să veniți cu masca proprie, iar în cazul în care nu aveți, am pregătit măști pentru participanți). De asemenea, decorul va fi aranjat astfel încât să păstrăm cu toții distanța de 1,5 m între noi și să evităm orice risc epidemiologic. Alte detalii aici: https://www.facebook.com/events/230327038402200Vă așteptăm! Echipa Inițiative pentru Bilca

By admin

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *